Ekodomy - použité materiály

Nie je montovaná drevostavba ako montovaná drevostavba. Porovnávajúc skutočnosť všetkých možných a dostupných ponúk na slovenskom trhu nie je takmer možné presne dohladať zásadné rozdiely, tak obsahové ako aj kvalitatívne. Dôraz sa kladie na dodávku celku v takom rozsahu aby bolo dielo komplexné a vo vysokej kvalite s dôrazom na každý detail ktorý montovaný dom robí nielen nízkoenergetickým, ale aj kvalitným a s minimálne dvojgeneračnou životnosťou.

VLASTNOSTI STAVEBNÝCH MATERIÁLOV

Nie je montovaná drevostavba ako montovaná drevostavba

Prečo SELLES EKODOMY

Premeníme aj stavbu Vášho domu v jedinečný nezabudnuteľný zážitok.

Plávajúca základová doska

Základová doska so vzduchovou medzerou

Sadrovláknité dosky RIGIPS 12,5 mm

RIGIPS je ako stavebnou, tak aj protipožiarnou doskou. Na základe našich skúseností môžeme vyhlásiť, že oheň dokonca odpudzuje. Niekoľko testov štátnych aj nezávislých inštitúcií potvrdzuje: konštrukcie Rigips sú vyrábané racionálne a poskytujú najvyššiu mieru pevnosti, ochrany proti požiaru a hlukovej tepelnej izolácii. RIGIPS a ďalšie unikátne materiály ako sú Rigidur a RIGISTABIL, čo je nosná konštrukčná sadrokartónová doska, získali najvyššie ocenenie, ZLATÚ cenu, za jedinečné konštrukčné a ekonomické vlastnosti tohto stavebného materiálu. Konštrukčná doska RigiStabil sa odporúča na výstavbu konštrukcií, ktoré majú vysoké nároky na únosnosť (až 80 kg konzolové zaťaženie), pevnosť a odolnosť. S doskou RIGISTABIL je možné riešiť konštrukcie so zvýšenými nárokmi na mechanickú a protipožiarnu odolnosť. Odoláva zvýšenej vzdušnej vlhkosti, ktorá je v kúpeľniach a kuchyniach. Nižšiu hmotnosť dosky a ekonomickú výhodnosť ocenia realizátori aj investori.

Vnútorná stena

Vonkajší panel

Robustná parotesná zábrana:

Používa sa ako ochrana pre vnútornú konštrukciu a izoláciu pred vlhkosťou z vonku. Fólia má veľmi nízku priepustnosť vodných pár, asi 0,5g/m2/24h. Jej hrúbka dosahuje 0,2 mm.

Masívne konštrukčné drevo (KVH):

Masívne konštrukčné drevo (KVH) sú profily z ihličnatého dreva (prevažne smreka) na použitie v moderných drevostavbách. KVH profily sú štvorstranne ohobľované a majú zrazené hrany. Za účelom minimalizácie deformácie dreva a s ňou súvisiacich negatívnych dôsledkov v podobe zosychania a napúčania bola pre KVH stanovená požiadavka na vlhkosť 15%.

Táto hodnota je v priebehu výroby neustále kontrolovaná. Pri uvedenej vlhkosti je drevo prirodzene chránené proti napadnutiu drevokaznými škodcami.

Stropný panel

Plochá strecha

Pultová strecha

Sedlová strecha

Minerálna vata NATUROLL:

Minerálna vata NATUROLL má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Tie Vám zaručia, že teplo zostane vo vnútri domu. V lete naopak ochráni dom pred veľkým teplom. Minerálna izolácia Naturoll je vyrobená technológiou ECOSE, čo je bezformaldehydová výrobná technológia zlepšujúca kvalitu vzduchu v interiéri objektu. Táto technológia ešte viac prihliada na súčasný trend ekologického zdravia nezávadného prostredia. Naturoll je tepelne a akusticky izolačná vata. Ide o priedušnú a nehorľavú tepelnú a akustickú izoláciu, spĺňajúcu vysoké nároky na akustiku, zateplenie objektov, konkrétne strechy, strešné konštrukcie domov a obvodové steny objektu. NATUROLL je špička medzi stavebnými materiálmi s vynikajúcimi schopnosťami hlavne pre stavby nízkoenergetických a pasívnych domov.

Minerálna vata NATUROLL – technické vlastnosti:

Súčiniteľ tepelnej vodivosti lambda je λD = 0,033 W/mK.

Požiarna reakcia a odolnosť je „A1″ nehorľavý materiál.

Tepelná izolácia Naturoll je tuhá, ale zároveň pružná a veľmi dobre priedušná.

Veľmi dobre drží tvar a dobre vypĺňa daný priestor pri použití a vkladaní.

Výroba je realizovaná systémom ECOSE, čo zaručuje nadštandardné vlastnosti: dobre sa reže, je bez zápachu, je ďaleko menej prašná a je to tiež tepelná izolácia, ktorá je veľmi príjemná na dotyk.

Vďaka svojmu súčiniteľu tepelnej vodivosti sa hodí ako do nízkoenergetických, tak aj do pasívnych stavieb a drevostavieb.